Zmarszczki nie muszą być Twoim kompleksem. Co oferują gabinety medycyny estetycznej?

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa pozwala na zredukowanie ilości zmarszczek pojawiających się na skórze w miarę upływu czasu. Jednak nawet najdroższe kosmetyki nie mogą całkowicie wyeliminować zmarszczek. Najlepsze efekty daje wtedy medycyna estetyczna. W gabinetach medycyny estetycznej klienci mogą skorzystać z wielu różnych procedur przeznaczonych do redukcji zmarszczek oraz ogólnej poprawy wyglądu skóry. Jakie usuwanie zmarszczek wybrać?

Botoks – pogromca zmarszczek mimicznych

Gdy Twoim problemem są zmarszczki mimiczne, czyli takie, które formują się na skutek ruchów mięśni twarzy, czyli je mimiki, najlepiej zdecydować się na skorzystanie z botoksu. To zabieg polegający na wstrzyknięciu w zmarszczki toksyny botulinowej, która powoduje miejscowe zablokowanie mięśnia, a tym samym wygładzenie skóry. Botoks bardzo dobrze sprawdza się na zmarszczki pionowe i poprzeczne na czole, na kurze łapki w kącikach oczu, a także na zmarszczki palacza nad ustami. Efekty zabiegu utrzymują się najczęściej od 3 do 6 miesięcy.

Kwas hialuronowy – odmładza i nawilża skórę

Drugim popularnym produktem stosowanym w gabinetach medycyny estetycznej jest kwas hialuronowy (HA). To związek występujący naturalnie w tkankach skóry, gdzie dba o ich sprężystość, nawilżenie. Z postępem wieku ilość HA maleje, więc skóra zaczyna szybciej się starzeć. Zabiegi polegające na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego dają bardzo dobre rezultaty. Pozwalają na zmniejszenie widoczności zmarszczek, a przy tym nadają skórze objętość poprzez jej wypełnienie.

Osocze bogatopłytkowe – naturalny wampirzy lifting

Ciekawą propozycją czekającą na klientów gabinetów medycyny estetycznej jest też wampirzy lifting, czyli zabieg, który polega na wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego. Preparat ten wytwarzany jest z krwi pobranej od pacjenta i służy do rewitalizacji skóry. Zwarte w osoczu bogatopłytkowym składniki aktywne powodują poprawę wyglądu cery – redukują niedoskonałości, w tym zmarszczki, aktywują produkcję czynników wzrostu, kolagenu i elastyny. Dzięki temu zabieg ten daje długofalowe efekty.

Mezoterapia igłowa – skoncentrowana dawka składników aktywnych

Świetne rezultaty można osiągnąć również za pomocą mezoterapii igłowej. Pod tym terminem kryje się seria zabiegów polegających na obstrzykiwaniu skóry substancjami aktywnymi, na przykład może być to wspomniany kwas hialuronowy, ale również peptydy, aminokwasy, wyciągi roślinne, witaminy, minerały. Najlepsze zabiegi redukujące zmarszczki doradzi specjalista medycyny estetycznej.