Pościel lniana – stylowy dodatek do skandynawskiej sypialni

Styl skandynawski nadal cieszy się dużym powodzeniem. Zaaranżowane w nim wnętrza są jasne, optymistyczne, ale również przytulne. Sypialnia urządzona po skandynawsku jest doskonałym miejscem do relaksu. Aby spało się w niej jeszcze wygodniej, warto zainwestować w dobrą pościel – doskonale sprawdzi się wtedy pościel lniana. Do wykonania pościeli stosuje się różne rodzaje włókien. Najlepiej w tej roli sprawdzają się tkaniny naturalne – nie tylko bawełna, ale również len.

Pościel z lnu w sypialni

Len to roślina o bardzo szerokim zastosowaniu. Służy między innymi do produkcji włókna, zdrowego oleju lnianego czy też do produkcji siemienia. Z włókien lnu przygotowuje się tkaniny o charakterystycznym splocie oraz o zdolności do gniecenia. Nie jest to jednak ich negatyw – delikatne zagniecenia na lnianych materiałach nadają im naturalny, rustykalny wymiar. Pościel lniana jest jednym z hitów w wystroju wnętrz. Jej popularność jest między innymi zasługą stylu skandynawskiego, w którym jest ona bardzo często spotykana. Najczęściej jest to pościel lniana o delikatnych kolorach, na przykład w klasycznej bieli, zgaszonych szarościach czy eleganckim beżu. Jednak popularność pościeli lnianej wynika nie tylko z jej estetycznego wyglądu. Ma ona również wiele innych zalet, które powodują, że jest ona dzisiaj kupowana coraz częściej.

Zalety pościeli lnianej:

  • estetyczny wygląd
  • wytrzymałość i trwałość
  • miękkość, przyjemny dotyk
  • przepuszczalność powietrza

Modna pościel z lnu: wzory

Obecnie pościel lniana dostępna jest w wielu wzorach do wyboru – można zatem dopasować ją specjalnie do swojej sypialni, aby stworzyć estetyczną przestrzeń. W skandynawskich wnętrzach największym zainteresowaniem cieszą się pościele o naturalnych kolorach, na przykład we wspomnianej już bieli, szarości czy beżu, które bardzo dobrze wpisują się w ten wystrój wnętrz. Również modnym dodatkiem może być pościel w kolorze ochry, błękitnym, miętowym czy szmaragdowym, która wprowadzi do wnętrza elegancki wymiar. Pościel może być prosta – bez ozdobników, ale w sprzedaży można znaleźć także uroczą pościel z lnu wykończoną pięknymi falbankami na obrzeżu, zapinaną na dekoracyjne guziki albo wiązaną na troczki.

Pościel lniana – gdzie ją kupić?

Obecnie pościel lniana oferowana jest w wielu sklepach. Najszerszy wybór na kupujących czeka w sklepach internetowych specjalizujących się w sprzedaży tekstyliów, a także w wybranych sklepach stacjonarnych, na przykład popularnych sklepach sieciowych, które szybko reagują na trendy i oferują mocne wyposażenie wnętrz. Za komplet pościeli lnianej należy zapłacić więcej niż za pościel bawełnianą. Najczęściej jest to wydatek od około 250 do 400 złotych w zależności od wymiarów.