Pieczątka dla firmy – przydatny gadżet!

Wprawdzie przepisy nie wymuszają na przedsiębiorstwach wyrobienia pieczątki firmowej, to jednak zdecydowana większość przedsiębiorców decyduje się na jej zamówienie. Dlaczego warto mieć własną pieczątkę? Jakie informacje powinny się na niej znaleźć? Gdzie można ją zakupić?

Pieczątka to niewielki gadżet pozwalający na przygotowywanie odcisków z tuszu, zgodnie ze swoim wzorem. Pieczątki najczęściej stosowane są w biznesie, ale również w urzędach.

Pieczątka firmowa – dlaczego warto ją mieć?

Generalnie, przedsiębiorca nie musi posiadać pieczątki i może prowadzić firmę bez niej. Nigdzie w przepisach nie znajdują się informacje na temat wymogu posiadania pieczątki firmowej. Należy jednak zaznaczyć, że posiadanie takiego właśnie gadżetu jest bardzo pomocne. Zawarte na pieczątce informacje identyfikują firmę oraz osobę, która się nią posługuje, a także oszczędzają czas wtedy, gdy dane te trzeba zawrzeć na jakimś piśmie.

Jakie informacje powinna zawierać pieczątka firmowa?

Jeśli przedsiębiorca chce zdecydować się na założenie pieczątki firmowej, w takim przypadku powinien on zadbać o to, aby znalazły się na niej wszystkie potrzebne informacje. Najczęściej na pieczątkach umieszcza się:

  • nazwę firmy
  • adres jej siedziby
  • numer NIP

Dodatkowo, można także zawrzeć na niej inne informacje, na przykład numer telefonu, adres strony internetowej, adres e-mailowy. Pieczątka może także posiadać elementy dekoracyjne, które będą związane z branżą firmy.

Jak można zamówić pieczątkę firmową?

Aktualnie pieczątki firmowe można zamówić w wielu różnych firmach wyrabiających pieczątki Gliwice to jedno z miast, gdzie są one dostępne. Firmy tego rodzaju działają najczęściej stacjonarnie, czyli na miejscu można uzgodnić wygląd pieczątki, a także odebrać ją nawet w ciągu kilkunastu minut. Również istnieje możliwość zamówienia pieczątki firmowej za pośrednictwem internetu. To wygodna opcja dla tych, którzy nie mają czasu, aby udać się do firmy wyrabiającej pieczątki samodzielnie. Gotowa pieczątka może być dostarczona przez kuriera.