Biuro rachunkowe dla jednoosobowej działalności. Tak czy nie?

Wraz z założeniem firmy powstają nowe obowiązki związane z jej prowadzeniem. Wsparcie w ich realizacji oferują biura rachunkowe. Czy w przypadku jednoosobowej działalności skorzystanie z takich usług będzie jednak dobrym rozwiązaniem?

Biura rachunkowe to firmy, które zajmują się świadczeniem szerokiej gamy usług biznesowych na zlecenie klientów. Najczęściej kojarzone są one z obsługą księgowości, ale warto wskazać, że biuro rachunkowe Warszawa Śródmieście czy też w innej lokalizacji, może zapewnić swoim klientom dostęp wielu innych czynności wspomagających prowadzenie własnej działalności. Jedną z głównych obaw mikro i małych firm, które myślą o rozpoczęciu współpracy z biurem rachunkowym, jest jej wysoki koszt. Czy w rzeczywistości trzeba liczyć się wtedy ze sporymi opłatami?

Biuro rachunkowe – dlaczego warto korzystać z jego usług?

Obecnie biura rachunkowe zapewniają firmom dostęp do wielu usług, które są dużym wsparciem w prowadzeniu działalności, także tej jednoosobowej. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • prowadzenie uproszczonej księgowości, w tym ryczałtu oraz podatkowej księgi przychodów i rozchodów
  • prowadzenie ksiąg rachunkowych
  • prowadzenie kadr i płac

Dodatkowo, biuro rachunkowe Warszawa Ursynów i w innych lokalizacjach świadczą także innego rodzaju usługi dla biznesu, na przykład doradztwo podatkowe, doradztwo prawne, usługi BHP we współpracy ze specjalistami BHP, usługi typu wirtualne biuro. Zatem biuro rachunkowe może zapewnić swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług formalnych. To powoduje, że właściciel firmy może wtedy skupić się na swojej działalności i nie musi przejmować się wypełnianiem dokumentów, pamiętaniem o terminach, kontaktach z urzędami.

Ile kosztuje współpraca z biurem rachunkowym?

W przypadku jednoosobowych działalności współpraca z biurem rachunkowym nie jest droga. Ceny zazwyczaj zaczynają się od około 150 złotych netto miesięcznie za prowadzenie księgi przychodów i rozchodów oraz od 100 złotych netto na miesiąc przy ryczałcie ewidencjonowanym.