Adwokat do rozwodu – potrzebny czy nie?

Rozwód jest poważną procedurą, która często wymaga także pomocy specjalisty. Czy w takim przypadku zawsze warto decydować się na skorzystanie z usług prawnika?

Statystyki wskazują, że rozwodzi się nawet ponad 1/3 nowo zawartych małżeństw. To dość duży odsetek w porównaniu z wynikami sprzed lat. Wśród głównych przyczyn rozwodów w małżeństwach wymienia się przede wszystkim zdradę, alkoholizm, a także niezgodność charakterów. Aby wziąć rozwód, nie jest potrzebny taki specjalista jak adwokat Kraków czy też w innym mieście. Warto jednak wskazać, że często jego wsparcie może okazać się nieocenione!

Adwokat przy rozwodzie – kiedy warto go wybrać?

Najczęściej małżonkowie rozwodzą się bez orzekania o winie, czyli przy tak zwanym porozumieniu stron. Oznacza to wtedy, że sąd nie orzeka o winie żadnego z małżonków. Taki rozwód można dostać szybciej niż ten z orzekaniem o winie, ale ma on także określone konsekwencje, na przykład związane z prawem do alimentów. Gdy chcemy, aby rozwód z orzekaniem o winie czy też bez orzekania o winie przebiegł sprawniej, adwokat może być niezbędny. Jego odpowiednia wiedza oraz doświadczenie są pomocne przy przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji, a także adwokat może wówczas reprezentować swojego klienta w trakcie rozpraw. Wsparcie adwokata będzie też nieocenione przy spawach o opiekę nad dziećmi, zasądzanie alimentów czy też podział majątku. Na wynajęcie adwokata w Krakowie oraz w innych miastach decyduje się zatem wielu małżonków, którzy chcą, aby rozwód odbył się dla nich z mniejszym stresem.

Dobry adwokat – Kraków i cała Polska

Zatem adwokat może być bardzo pomocny wtedy, gdy zamierzamy wziąć rozwód. Jak znaleźć wówczas odpowiedniego specjalistę? Gdy chodzi o adwokatów w Krakowie, adresy kancelarii możemy znaleźć już teraz on-line, wpisując do wyszukiwarki słowa typu „adwokat Kraków”. Warto zdecydować się na takiego prawnika, który ma doświadczenia w rozwodach, ponieważ wtedy będzie mógł on pomóc nam profesjonalnie i kompleksowo – także przy bardzo skomplikowanych rozwodach.